AMBASADORZY

Marek Rutek

Pasjonat ultra biegów górskich. Uwielbia niekończące się przygody biegowe. Jak sam mówi: „Czas w górach to mój magiczny czas. Tym samym wybieram najdłuższe biegi, by jak najdłużej cieszę się pięknymi chwilami i cudnymi widokami. Moje przygody to czas wolności z moimi przyjaciółmi biegowymi, którzy są równie zwariowani jak ja. Takie to piękne jest ultra”.

Ania Szlendak

Trenerka, motywatorka, biegowa wariatka. Na co dzień ma mocno wybiegane. Od święta również. Kiedyś latała wokół swojego miasta, nie licząc czasu i kilometrów. Z czasem zaczęła kolekcjonować medale, kilometry i wspomnienia z biegów większych i mniejszych. Krótsze biegi przeszkodowe i asfaltowe zamieniła na ultra. A długie trasy najchętniej przemierza na górskich szlakach, na których jej nogi czują się jak kozice na grani. Mimo że czasami zdarzało jej się stanąć na pudle, wychodzi z założenia, że nie ważny jest czas, w którym się dobiegnie do mety, a czas który się spędza na trasie. Bez zegarka, bez gadżetów biegowych, bez planów treningowych zaraża tą pasją innych. Założycielka i szefowa babskiej drużyny biegowej Wybiegaj Siebie, zwolenniczka hasania w kameralnych i pięknie położonych miejscach. Prywatnie matka nastolatka, właścicielka biegającego psa, miłośniczka czosnku, hummusu, wszelkiej maści orzechów i pomalowanych ust.

Ania Karolak

Człapię tak sobie już z nóżki na nóżkę klika dobrych lat. Po urodzeniu córki, czyli ponad 4 lata temu, wpadłam na genialny pomysł, żeby pobawić się w ultra, i tak ta zabawa trwa do dziś… i nie ma końca. Udaje mi się stawać na podium, a to daje ogromną radochę i motywuje. Jak to w życiu, nie może być za różowo. Kontuzje i różne problemy zdrowotne trochę uziemiają i blokują, ale staram się zawsze napierać do przodu, bo kocham ten mój pokręcony świat.

Hania Sypniewska

Biega nie dla miejsc na podium – bo i staż biegowy krótki, a i wiek długi – ale dla samej przyjemności biegania i spotkań z takimi samymi pasjonatami jak ja. Uczestniczyła w wielu biegach długodystansowych w górach, te trasy są jej najbliższe. Stara się nie powtarzać raz przebiegniętych ultra, choć są wyjątki. Bardzo spodobała jej się setka Jurajska – ze względu na piękną trasę właśnie i wielkie serducho organizatorów do tego biegu.

 

Przemek Walewski

Maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, organizator zawodów sportowych. Wysłannik specjalny, korespondent zagraniczny i wojenny. Założyciel Portalu WSZYSTKOOBIEGANIU.PL i pomysłodawca „Biegaj i Zwiedzaj”. Przebiegł do tej pory ponad 135 tys. km. Ukończył ponad tysiąc biegów ulicznych, przełajowych i na bieżni. Startuje także w triathlonach, duathlonach, wyścigach MTB i biegach narciarskich w stylu klasycznym. Podwójny mistrz Europy w maratonie (EVACS, 2006). W 2013 r. zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w maratonie w Brazylii. W 2011 r. zwyciężył w maratonie na Sycylii. W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy poza Afryki (generalnie 10. miejsce). W 2018 r. zajął trzecie miejsce generalnie w Spreewald Marathon. W 2017 r. i w 2018 r. zwycięzca Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach w M50 (3. miejsce w kategorii generalnej, 2018). Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w kategorii masters oraz wielokrotny mistrz Polski na 10 km i w biegach górskich. W 2018 r. zwyciężył w Biegu Czerwca 56 na 10 km i w Teamie WSZYSTKOOBIEGANIU.PL zdobył pierwsze miejsce w  Super League Triathlon Poznań w zawodach sztafet (razem z Danielem Osikiem i Arturem Adamczakiem). W 2019 r. Team obronił mistrzowski tytuł w Super League Triathlon Poznań (razem z Danielem Osikiem i  Arturem  Kozalem).


Ambasadorzy 2019

Generał Roman Polko

Komandos. Dowódca elitarnej jednostki GROM. Doktorat z zarządzania. Kierował zagranicznymi misjami wojennymi i stabilizacyjnymi. Doradzał Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa. Był zastępcą Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Hobby: maraton, hokej i triathlon.

 

Dariusz Kruczkowski

Startował w 750 biegach (346 wygranych). Najważniejsze osiągnięcia:
· 48 medali (w tym 24 złote) Mistrzostw Polski w crossie, biegach górskich, hali, półmaratonie i na stadionie
· 1 miejsce drużynowo i 7 miejsce indywidualnie (Brema, 5000 m), 3 miejsce (Praga, 3000 m), 8 miejsce (Annecy, 5000 m) w Pucharze Europy
· srebrny medal indywidualnie i złoty drużynowo (Belgrad) w maratonie na Mistrzostwach Europy Żołnierzy
· brązowy medal indywidualnie i złoty drużynowo (Schafen) w crossie na Mistrzostwach Europy Żołnierzy
· srebrny medal indywidualnie i złoty drużynowo (Lanskie Laznie) na Mistrzostwach Świata Weteranów w Biegach Górskich
· 8 miejsce (Tivoli, w biegu na 10000 m) na Mistrzostwach Świata Żołnierzy
· 4 miejsce (Catania, 10000 m), 8 miejsce (Zagrzeb, 5000 m) na Światowych Igrzyskach Armii
· 1 miejsce (Schwechat, 3000 m) podczas Młodzieżowego Euro-Cap
· rekord życiowy na 10 km – 28 min 15 sek.
Trener i założyciel Karkonosz Running Team. 

Sylwester Lepiarz

Stawał na podium w niemal 200 biegach (70 wygranych). Najważniejsze osiągnięcia:
· 7 medali Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w kategorii seniorów
· 4-krotny medalista Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w kategorii juniorów
· wielokrotny reprezentant Polski w biegach górskich
· kilkukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Biegach Górskich
· razem z niewidomym zawodnikiem Aleksandrem Kossakowskim zajęcie 3 miejsca na Mistrzostwach Świata (2017) i 3 miejsca na Mistrzostwach Europy (2016)
· specjalizuje się w biegach na 10 km
Startuje w biegach górskich, ulicznych i na bieżni.

Kinga Pachura

Startowała w ponad 180 biegach górskich. Najważniejsze osiągnięcia:
· 1 miejsca, m.in. w Zimowym Janosiku – Kierpce Maryny (2019), Regatta ½ Maratonie Babia Góra (2017), Memoriale Wojtka Kozuba – Biegu na Babią Górę (2017), Regatta-Ultra Sky Marathonie 3 x Babia Góra (2016), Mammut-Sky Marathonie 1 x Babia Góra (2015), Ultrajanosiku (2016)
· 2 miejsce w Pucharze Polski Skyrunning (2016)
· 3 miejsce w Pucharze Polski Skyrunning (2015)
· 4 miejsce w Cadini Sky Race (2017)
· 8 miejsce w Cortina Trail 47 km (2015)
· 10 miejsce w Cortina Sky 20 km (2017)
Organizatorka biegów górskich.

Miłosz Szcześniewski

Startował w kilkudziesięciu biegach górskich. Najważniejsze osiągnięcia:
·
10 medali Mistrzostw Polski w Biegach Górskich
· wielokrotny reprezentant Polski w biegach górskich
· kilkukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Biegach Górskich
· dwukrotne zwycięstwo w Lidze Biegów Górskich
Trener biegaczy górskich.