AKTUALNOŚCI

Rekonesans tras – 400 km

Pobiegaliśmy sobie ku chwale zawodów! Przez dwa dni sprawdziliśmy wszystkie zaplanowane trasy i kilka dodatkowych wariantów. Łącznie ponad 400 km przez jurajskie zamki, skały i lasy. I pogoda też dodała nam wrażeń - w sobotę rano był śnieg i lekki mrozik, a w niedzielę słońce i +18 st. 🙂

Nagły powrót zimy

Cały tydzień było ciepło i słonecznie, więc wybraliśmy się na Jurę, aby przebiec wszystkie trasy i dokonać dokładnych pomiarów. Sobotni poranek powitał nas jednak zupełnie inną aurą i widokami. Wszystko wokół Podlesic było zaśnieżone. Czyżby zima powróciła?

Ataki hakerskie

Od dwóch dni nasza strona jest atakowana przez hakerów. Walczymy z tym i już wkrótce wszytko powinno działać poprawnie.

Starosta Częstochowski naszym patronem

Do grona patronów honorowych dołączył p. Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. To kolejna wskazówka, gdzie będą przebiegać trasy zawodów. 🙂

Rekonesans w terenie

W najbliższy weekend wybieramy się po raz kolejny na Jurę. Tym razem, poza mnóstwem spraw formalnych, ruszamy też sporą grupą w teren, aby sprawdzić i pomierzyć kolejne odcinki tras.

Honorowy patronat Marszałka Województwa Śląskiego

Dziś otrzymaliśmy oficjalną informację, że patronat honorowy nad Jurajskim Festiwalem Biegowym objął Pan Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Starosta Zawierciański naszym patronem

Pan Gabriel Dors, Starosta Zawierciański, objął patronatem nasze zawody. Powiat Zawierciański to obszar bardzo malowniczy i przyjazny uprawianiu sportów i turystyki aktywnej. To także szczególne miejsce na trasach zawodów, o czym przekonacie się już niebawem.

Ambasadorzy Festiwalu

Grono ambasadorów Festiwalu to pięcioro wyśmienitych i utytułowanych biegaczy: Dariusz Kruczkowski, Sylwester Lepiarz, Kinga Pachura, Miłosz Szcześniewski, Daniel Wosik. Na swoim koncie mają wiele znakomitych wyników w biegach górskich, ulicznych, przełajowych, na hali i stadionie. Poznajcie osiągnięcia naszych ambasadorów!

Generał Roman Polko patronem honorowym

Miło nam poinformować, że patronem honorowym Jurajskiego Festiwalu Biegowego został Generał Roman Polko, były dowódca elitarnej jednostki GROM. Pan generał jest pasjonatem sportu, startuje w biegach ulicznych i górskich oraz triathlonie. Brał udział m.in. w organizowanym przez nas biegu górskim w Ustroniu (Bieg na Czantorię). Kto wie, może we wrześniu będzie okazja zmierzyć się z p. generałem na jurajskich szlakach.

Startujemy!

Nie tak dosłownie. 🙂 Na razie tylko strona internetowa. Przed nami wiele miesięcy pracy organizacyjnej, aby przygotować nowe i ciekawe wydarzenie: JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY. Zaplanowaliśmy aż 8 biegów w niezwykle malowniczym terenie – trasy przebiegać będą przez liczne skały, ostańce, zamki i warownie. Przekonajcie się sami, jak piękna jest Jura Krakowsko-Częstochowska.